BAZĂ MATERIALĂ

Școala dispune de 5 corpuri de clădiri cu 21 săli de clasă dotate cu mobilier nou și materiale didactice de ultimă generație (videoproiectoare, table interactiva, laptop, flipchart , camera video, aparat foto, aparat de indosariat,copiatoare , aparat laminat mic,etc.).

De asemenea există 2  cabinete de informatică cu o rețea  AEL cu 20 calculatoare conectate la internet.Deasemenea avem 4 table interactive la nivelul  fiecarei cladiri.

Școala dispunde de  internet wireless și de  2 biblioteci cu peste 1000 de volume, cd-uri si dvd-uri, atlase etc. Exista grupuri sanitare  modern, specific pentru elevi si copii.

Avem la dispozitie doua terenuri de sport sintetice.